Další novinky v očkování

Očkování proti chřipce

Od poloviny měsíce října jsme zahájili očkování proti chřipce. Rodiče, kteří vakcínu pro své dítě objednali předem, můžou přijít s dítětem na očkování kdykoli v průběhu ordinačních hodin.  Pokud jste si vakcínu doposud neobjednali, ale máte zájem o očkování, nahlaste se telefonicky v ordinaci. Cena očkování /vakcína +aplikace/ je 250,- Kč.

Chřipka jako virové infekční onemocnění je vysoce nakažlivá, postihuje všechny věkové skupiny a může vyvolat epidemie až pandemie. Vyskytuje se v zimních a časných jarních měsících. Jejím zdrojem bývá nakažený člověk, přenáší se kapénkovým způsobem, tj. prskáním, kašláním, kýcháním apod.

Po inkubační době-12-48 hod se projevuje jako prudký zánět dýchacích cest s rychlým nástupem horečky, třesavkou, velkými bolestmi hlavy, svalů a kloubů, vždy bývá přítomen suchý, dráždivý kašel, někdy i bolest za hrudní kostí. Hlavně malé děti často i zvrací, jsou spavé, takže může hrozit i dehydratace.

  K nejčastějším komplikacím patří zápal plic, zánět vedlejších nosních dutin, zánět středního ucha apod. K vzácným komplikacím patří zánět centrálního nervového systému nebo srdce. Nejohroženější skupinou možných komplikací jsou malé děti, senioři a dospělí, kteří již trpí nějakou chronickou chorobou.
Každoročně se chřipka stává příčinou statisíců úmrtí na celém světě.

  Jediným účinným prostředkem, jak zabránit těmto rozsáhlým epidemiím a komplikacím plynoucích z onemocnění chřipkou, je očkování. Chřipkové vakcíny vždy obsahují tři virové kmeny, které nejčastěji reprezentují celosvětový výskyt sezónní chřipky, tj. typ B a typ A subtypu H1N1 a H3N2, vyrábí se aktuálně pro odpovídající chřipkovou sezónu. Všechny chřipkové vakcíny mají srovnatelný bezpečnostní profil, jsou neživé, nemohou tedy infekci způsobit, jsou dobře tolerovány jak dětmi, tak dospělými. Vět&scaro n;ina očkovaných je chráněna mezi 10. až 14. dnem po očkování a ochrana by měla být po celou chřipkovou sezónu.

Nové příspěvky na očkování pro pojištěnce VZP:

  Očkování proti HPV infekcím u chlapců od 11 do 13 let / genitální bradavice, anální karcinom /
 Pojištovna VZP přispívá 2000 Kč na základě voucheru, jedná se o vakcínu Silgard, očkuje se 2 dávkami, 
1.dávka musí být aplikována nejpozději do 31.12. 2014!! 
V připadě zájmu o očkování syna si vyzvedněte voucher na pobočce VZP a vakcíny vám objednáme my. Po očkování 2. dávky vám VZP proplatí 2000 Kč. 

Nadále platí nabídky očkování - viz.aktuality ,,Novinky v očkování" 05/2014