Posuzování sportovní činnosti dětí - nová vyhláška

Podle vyhlášky č.391/2013 Sb. zákona č. 373/2011 Sb. dochází k významným změnám v posuzování zdravotní způsobilosti dětí ke sportu.

Vrcholový sport  / tj. reprezentace na republikové úrovni/ - způsobilost bude nadále posuzovat pouze tělovýchovný lékař.
Výkonnostní sport /organizované sporty, kdy je dítě registrováno do klubu/ - způsobilost posuzuje registrující obvodní dětský lékař nebo tělovýchovný lékař.

K potvrzení zdravotní způsobilosti je nutné u každého dítěte vyšetření klidového EKG, které se provádí za poplatek 120 Kč v dětské kardiologické ambulanci Baťovy krajské nemocnice a to vždy v úterý a středu mezi 13-15 hod.  Není nutné se předem objednávat a není nutná žádanka. V úterý je popis EKG vydán ještě týž den, u EKG provedeného ve středu si rodič musí pro popis přijet s odstupem.
S výsledkem EKG se rodiče s dítětem dostaví ke svému dětskému lékaři, kde bude provedena prohlídka a dle výsledků ev. potvrzena zdravotní způsobilost.
Sportovně náročné disciplíny, jako např. bojové sporty,potápění apod. vyžadují navíc i provedení zátěžového EKG a vyšetření tělovýchovným lékařem.

Celé toto vyšetření včetně EKG je nutné dle nové vyhlášky opakovat 1x za rok.